X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

۱۸ سال دوندگی در ادارات برای اثبات زنده بودن

1390/01/27 ساعت 07:12 ب.ظ

لال بیهاری متولد سال ۱۹۶۱ بدین جهت معروف شده که وی مطابق مدارک اداری در سال ۱۹۷۶ مرده بود و وی بیش از ۱۸ سال تلاش کرد تا ثابت نماید که نمرده است.بعد از سالها تلاش بیهاری توانست در سال ۱۹۹۴ به مقصد خود برسد.کشاورز اهل اوتر پرادش در طول این سالها با بالا پایین رفتن از پله ادارات مختلف سعی کرد زنده بودن خود را ثابت نماید و به همین منطور انجمن نمردگان را تا هند تاسیس کرد چرا که مثل وی در هند زیاد بوده و مردمی که ظاهرا مرده اند را کمک می کند تا در پله های ادارات پیر شوند و کارشان سریعتر انجام شود.

وی در سال ۱۹۷۶ برای اولین بار در خواست عضویت در بانک محلی و گرفتن وام را ارائه داد. کارمند بانک با گرفتن استعلام به وی گفت که طبق مدارک رسمی مرده است و بنابراین وی نتوانست حساب باز کرده و وام بگیرد. وی دنبال ماجرا را گرفته و فهمید که پسر عمویش با دادن رشوه به یکی از مقامات محلی نام وی را در لیست مردگان ثبت کرده و بدین طریق توانسته زمینهای کشاورزی وی را بالا کشیده و بنام خود بزند.


بیهاری حین انجام امور اداری متوجه شد در ایالتی که وی زندگی می کند ۱۰۰ نفر دیگر این مشکل را دارند و به همین دلیل انجمن نمردگان را تاسیس کرد تا به افراد مشابه خود کمک کند. مشکل بزرگ این بود که وی و صدها نفری که مرده اعلام شده بودند، جانشان در خطر مرگ قرار گرفته بود چرا که کلاهبرداران که عموما از وابستگان آنها بودند، تلاش داشتند تا آنها را واقعا بکشند تا مشکلی برای بالا کشیدن زمین و دارایی هایشان نداشته باشند.

بیهاری در سال ۲۰۰۴ توانست ۴ نفر دیگر را بدین ترتیب زنده اعلام کند و هم جانشان را نجات دهد و هم مالشان را.

مرده زنده شده در همان سال بعنوان کاندید در انتخابات ایالتی شرکت کرد تا به همه ثابت کند هم نمرده و هم می تواند حق خود و دیگران را از طریق مجامع رسمی بگیرد.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo